Duben 2011

Beatles- Jak to všechno začalo

12. dubna 2011 v 10:53 | Ronniee |  Beatles
Pokud patříte k fanouškům Beatles a milujete je tak jak já tak znáte jejich historii od narození Ringa až po smrt Johna navzpamět i pozpátku. Ale pokud vás beatůes zaujali až ted, tak sledujte články tady na blogu. které sem o historii beatle budu postupně zveřejňovat. jasně že najdete všechno o Beatles na ix stránkách, ale je se pokusím vyflusnout jen ty nejdůležitější a nejzajímavější informace.
První datum, které možná zas tak důležité není, ale jo je. je to narození Stuarta Sutclifa, celkem neznámeho původního člena Beatles. je to 23.6. 1940.
Další datum, které předcházelo nejslavnější kapele všech dob, je rozhodně 7.7. 1940, narození Richarda Henryho perkina Starkey. Richard se narodil v Liverpoolu při náletu ztíhaček za pomoci kleští.
Další datum je 9.10. 1940 a to narození Johna Winstona Lennona paní Julii Lennonové. Ta se o něho ale nestarala. malého a později i velkého johna měla na starost jeho přísná teta mimi.
Jako další se na rodil Pete Best 24.11. 1941 v Madras v Indii. byl to původní bubeník Beatles. Odešel v roce, kdy je potkala největší slava. Eště žije a loni byl v Praze. Bohužel jsemtam nebyla a neviděla jsem ho, ale Půjdu na Ringa!!!
Tak, kdopak byl daší? James Paul McCartney se narodil 18.6 1942 v Liverpoolu.
A jako poslední se narodil George Harold Harrison. 25.2. 1943. v Liverpoolu.
V roce 1657 vznikla kapela The Quarrymen složená ze studentů školy Quarry benk. Zakladatel a frontmen této kapely byl John Lennon. Členové byli Eric Griffiths, Colin hanton, Rod davies, John Lennon, Pete Shotton, Len Garry. Některé členy postupně vystřídali Paul a George, kterého tam přivedl Paul. Bubeníka vystřídal Tommy moore. ten se tam ale dlouho neohřál. Brzy si kluci našli pete besta. Název kapely se mnohokrát změnil. Například na Johny and the moondogs a Silver Beetles. Dlouho se uvažovalo o tom jestli je lepší Beetles a Beatles. nakonec skončili na Silver Beatles.
V roce 1960 začali v sestavě John- doprovodná kytara zpěv, Paul- basová kytara, klavír, vokály, zpěv, George- solová kytara, vokály, zpěv, Pete- bicí, jezdit do hamburku, kde se stali velmi oblíbenými. Bydleli tam v kině za plátnem. V noci hríli po klubech a strypitýzových barech a ve dne spaly v kině často probouzeni akčními filmy. Měli a malinko problémy s policií. třeba když se poulovi podařilo zapálit kino, nebo když vyhostili george ze země protože nebyl plnoletý.
Rok 1961 je známý ajo rok, kdy se stal manažerem beatles Brian Epstain. Homosexuál vlastnící velký obchod s gramofonovými deskami. O Beatles se dozvěděl když za ním začali chodit teenageři co chtěli desku Tonyho sheridana, na které ho doprovází právě Beatles.
a víc se dozvíte příště :)